Jesienne podróże

W ramach projektu pt. „Przyszłość dla planety - przyszłość dla nas” dnia 25 października br. w naszej placówce odbył się międzyszkolny przegląd pod hasłem „Jesienne podróże – spacer po moim mieście”.

Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznym przeglądzie udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Mikołowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach, Zespołu Placówek Szkolno-Rewalidacyjno-Wychowawczych  w Wodzisławiu Śl. i z Zespołu Szkół nr 6 w Boguszowicach.

Celem w/w przedsięwzięcia było zaprezentowanie informacji ogólnych i ciekawych miejsc w miastach, z których przyjechali uczestnicy przeglądu.

Grupa uczniów z naszej szkoły przedstawiła wirtualny spacer po mieście Rybniku.

Prezentacje innych uczestników miały różne formy tj. prezentacje multimedialne, tańce, występy wokalne, scenki rodzajowe z zastosowaniem języka migowego oraz poczęstunek potrawami i wyrobami regionalnym.

Wszyscy laureaci przeglądu otrzymali dyplomy i nagrody.

Kolejny przegląd już za rok. Zapraszamy serdecznie !