lewa grafika

logo

  • przedszkol2

kropki

ul. Piasta 35, 44-200 Rybnik
tel.:  32/422 23 86

Szkoła podstawowa

INFORMACJE

 


 ROK SZKOLNY 2014 / 2015


 W związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia nasza szkoła wzięła udział w działaniach zaproponowanych przez rybnicki Sanepid. Tegorocznym tematem przewodnim było Bezpieczeństwo żywności, natomiast hasłem „Z pola na stół – uczyń jedzenie bezpiecznym”. Celem projektu było zachęcenie dzieci i młodzieży do sprawdzania, czy znajdujący się na ich talerzach posiłek jest bezpieczny.

 

W dniach 07-17.04.2015 r. nasi uczniowie brali udział w różnego rodzaju zajęciach. Projekt realizowany był na lekcjach wychowawczych i zajęciach z funkcjonowania w społeczeństwie. Przybierał on formę pogadanek, prelekcji, rozmów indywidualnych, pokazów, praktycznego działania oraz konkursu. Z projektu uczniowie wynieśli wiele pożytecznych wiadomości, między innymi jak zapobiegać chorobom żywnościowym, stosując i propagując pięć kroków do bezpieczniejszej żywności tj.:

 

- utrzymywanie czystości;
- oddzielanie żywności surowej od ugotowanej;
- dokładne gotowanie;
- utrzymywanie żywności w odpowiedniej temperaturze;
- używanie bezpiecznej wody i żywności. 


ROK SZKOLNY 2013 / 2014


 

Nasza placówka przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego pt. ”Znajdź właściwe rozwiązanie” w roku szkolnym 2013 / 2014. Program prowadzony jest wspólnie z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Rybniku. Celem programu jest profilaktyka palenia tytoniu skierowana do dzieci i młodzieży.


 

W bieżącym roku szkolnym 2013 / 2014 uczestniczymy również w programie edukacyjnym "Trzymaj Formę!" zorganizowanym przez Sanepid w Rybniku. Celem programu jest jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.


 

Na początku listopada został ogłoszony przez pedagogów szkolnych konkurs plastyczny na temat „Bezpieczeństwa w szkole, domu, ruchu drogowym itp.” Celem konkursu jest uświadomienie uczniom jak należy zachowywać się w codziennych sytuacjach aby poprawić bezpieczeństwo swoje i innych. Rozstrzygnięcie konkursu na początku grudnia. Przewidziane są atrakcyjne nagrody za najciekawszą pracę.

herb rybnika      godło 

 

  

 

       Integracja ikona

 

 

 

   plakat CF

 

logo bip, kliknij by wejść logo stowarzyszenia razem, kliknij by wejść

realizacja: logo wykonawcy tej strony - grafnet


Administrator strony: Iwona Małyszkiewicz - Zimoń