lewa grafika

tel.:  32/422 23 86

Szkoła podstawowa

ROK SZKOLNY 2014 / 2015

W związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia nasza szkoła wzięła udział w działaniach zaproponowanych przez rybnicki Sanepid. Tegorocznym tematem przewodnim było Bezpieczeństwo żywności, natomiast hasłem „Z pola na stół – uczyń jedzenie bezpiecznym”. Celem projektu było zachęcenie dzieci i młodzieży do sprawdzania, czy znajdujący się na ich talerzach posiłek jest bezpieczny.

W dniach 07-17.04.2015 r. nasi uczniowie brali udział w różnego rodzaju zajęciach. Projekt realizowany był na lekcjach wychowawczych i zajęciach z funkcjonowania w społeczeństwie. Przybierał on formę pogadanek, prelekcji, rozmów indywidualnych, pokazów, praktycznego działania oraz konkursu. Z projektu uczniowie wynieśli wiele pożytecznych wiadomości, między innymi jak zapobiegać chorobom żywnościowym, stosując i propagując pięć kroków do bezpieczniejszej żywności tj.:

- utrzymywanie czystości;
- oddzielanie żywności surowej od ugotowanej;
- dokładne gotowanie;
- utrzymywanie żywności w odpowiedniej temperaturze;
- używanie bezpiecznej wody i żywności.

ROK SZKOLNY 2013 / 2014

Nasza placówka przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego pt. ”Znajdź właściwe rozwiązanie” w roku szkolnym 2013 / 2014. Program prowadzony jest wspólnie z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Rybniku. Celem programu jest profilaktyka palenia tytoniu skierowana do dzieci i młodzieży.

W bieżącym roku szkolnym 2013 / 2014 uczestniczymy również w programie edukacyjnym "Trzymaj Formę!" zorganizowanym przez Sanepid w Rybniku. Celem programu jest jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Na początku listopada został ogłoszony przez pedagogów szkolnych konkurs plastyczny na temat „Bezpieczeństwa w szkole, domu, ruchu drogowym itp.” Celem konkursu jest uświadomienie uczniom jak należy zachowywać się w codziennych sytuacjach aby poprawić bezpieczeństwo swoje i innych. Rozstrzygnięcie konkursu na początku grudnia. Przewidziane są atrakcyjne nagrody za najciekawszą pracę.

rybnik godło    godło

Integracja ikona

logo bip, kliknij by wejść logo stowarzyszenia razem, kliknij by wejść

realizacja: logo wykonawcy tej strony - grafnet