lewa grafika

logo

  • przedszkol2

kropki

ul. Piasta 35, 44-200 Rybnik
tel.:  32/422 23 86

Szkoła podstawowa

PROJEKT "ROOTS AND WINGS"

Projekt "ROOTS AND WINGS" jest partnerstwem sześciu szkół z Polski, Rumunii, Norwegii, Szwecji, Czech i Słowacji, które zajmują się edukacją uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (niepełnosprawności sprzężone, autyzm, Asperger, niepełnosprawność intelektualna) lub dziećmi zagrożonymi wykluczeniem (np.: Romowie).

Celem projektu jest zapobieganie wczesnemu opuszczaniu szkoły i kolejnym społecznym wykluczeniom uczniów.

Podczas pierwszego roku projektu uczniowie będą odkrywać i dzielić się wiadomościami o swoich korzeniach - kulturalnym, narodowym i językowym dziedzictwie i będą się dzielić tym dziedzictwem wzajemnie z innymi krajami.

W trakcie trwania drugiego roku projektu uczniowie będą zaangażowani w odkrywanie i ewaluowanie ich umiejętności i mocnych stron oraz przygotują swego rodzaju "Plan na lot" w przyszłość.

Rezultatami projektu będziemy dzielić się z rówieśnikami ze szkół partnerskich poprzez Twinspace.

Wyjazdy uczniów z programu przedstawią uczniom możliwość doświadczenia różnic w Europie pod względem narodowościowego, kulturowego i językowego dziedzictwa oraz do komunikowania się, współpracy i zacieśnienia więzi ze swoimi rówieśnikami z pozostałych państw.

Wszystkie istotne rezultaty projektu takie jak szablony, karty pracy oraz portfolia wykonane przez uczniów będą dostępne do pobrania, aby służyć jako inspiracja lub jako narzędzie edukacyjne zarówno dla nauczycieli jak i ludzi niezwiązanych z edukacją.

 

roots  projekt erasmus

herb rybnika      godło 

 

    

   e dziennik

 

         LOGO FB  SZKOŁA

 

         LOGO FB  PRZEDSZKOLE

         

logo bip, kliknij by wejść logo stowarzyszenia razem, kliknij by wejść

realizacja: logo wykonawcy tej strony - grafnet


Administrator: SOS-W Rybnik