lewa grafika

logo

 • przedszkol2

kropki

ul. Piasta 35, 44-200 Rybnik

Szkoła podstawowa

NASI ZAWODNICY

Wszyscy zawodnicy Klubu Fair Play Olimpiad Specjalnych, to ambitni i zaangażowani sportowcy. Jesteśmy dumni z ich każdego sukcesu w walce z własnymi słabościami na treningach oraz rywalami na zawodach.

 

OTO KILKU Z NICH:

 

karolinaKarolina Staniucha rozpoczęła naukę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w 2002 roku.
W latach 2007/2008 rozpoczęła się jej wielka przygoda ze sportem. Karolina pierwszy raz stanęła na łyżwach na szkolnej akcji „Zima w mieście” i od tamtej pory łyżwy towarzyszą jej w życiu. Jest wybitnie utalentowaną zawodniczką Klubu „Fair Play” Rybnik Olimpiad Specjalnych. Wielokrotnie brała udział w zawodach sportowych rangi regionalnej i ogólnopolskiej w takich dyscyplinach jak łyżwiarstwo, wrotkarstwo, lekkaatletyka.
Dzięki wielkim sukcesom w zawodach ogólnopolskich kwalifikowała się na zawody europejskie i światowe.
Systematyczne treningi i duże zaangażowanie zaowocowały ogromnymi sukcesami na zawodach najwyższej rangi.

 

Największe sportowe sukcesy Karoliny to:

 • Udział w IX Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Boise (USA). Karolina startowała na igrzyskach w trzech konkurencjach, a mianowicie na dystansie 333m gdzie zajęła II miejsce – srebrny medal, na dystansie 500m - zajęła IV miejsce oraz na dystansie 777m -zajęła VI miejsce.
 • Udział w Europejskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2010 r. w Warszawie w dniach 18-24.09.2010 r. Karolina reprezentowała Polskę w jeździe szybkiej na wrotkach. Zajęła I miejsce na dystansie 100m - złoty medal, II miejsce na dystansie 2 x 100m – srebrny medal oraz IV miejsce na dystansie 300m.
 • Udział w Letnich Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Grecji w dniach 25.06 - 04.07.2011 r. Karolina zaprezentowała swoje umiejętności sportowe w jeździe szybkiej na wrotkach. Zdobyła złoto na dystansie 100 metrów oraz dwa srebrne medale – za zajęcie drugiego miejsca na dystansie 300 i 500 metrów.
 • Udział w Europejskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Łyżwiarstwie Szybkim w miejscowości Hereenveen – Holandia w dniach 8-12.03.2012 r. Karolina wywalczyła złoty medal na dystansie 500 metrów, IV miejsce na dystansie 777 metrów.
 • Udział w VII Ogólnopolskim Mityngu Wrotkarskim Olimpiad Specjalnych w Białymstoku w dniach 24-26.05.2013 r. i zdobycie I miejsca - złota w sztafecie 2x100m oraz III miejsca - brąz na dystansie 500m.
 • Udział w IV Ogólnopolskim Mityngu w Łyżwiarstwie Szybkim Olimpiad Specjalnych w Zakopanem w dniach 11 – 14 marca 2014 r. i zdobycie I miejsca - złota na dystansie 333m.

 

Karolina dostarcza nam wielu wspaniałych wrażeń i pozytywnych emocji,
a jej sukcesy to inspiracja dla innych młodych zawodników sekcji.

 

karolina USA
Karolina Staniucha srebrną medalistką w jeździe szybkiej na łyżwach IX Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Boise, USA.

 


szymonKolejnym utalentowanym zawodnikiem naszego Klubu
jest uczeń Gimnazjum – Szymon Skaba.

 

Szymon trenuje piłkę nożną, bowling, jazdę na wrotkach, jazdę szybką na łyżwach.

 

Osiągnął już swoje pierwsze duże sukcesy na arenie zawodów o zasięgu ogólnopolskim:

 • Udział w Ogólnopolskim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych w Poznaniu – listopad 2012 r. i powrót z brązowym medalem.
 • Udział w VII Ogólnopolskim Mityngu Wrotkarskim Olimpiad Specjalnych w Bialymstoku – maj 2013 r. i zdobycie złota w sztafecie i dwóch indywidualnych medali srebrnych.
 • Udział w IV Ogólnopolskim Mityngu w Łyżwiarstwie Szybkim Olimpiad Specjalnych w Zakopanem w dniach 11 – 14 marca 2014 r. i zdobycie brązowego medalu na dystansie 500m oraz dwóch srebrnych medali na dystansach 777m i 1000m.
 • Udział w X Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy w dniach 23 – 26 sierpnia 2014 r. i powrót ze srebrnym medalem w bowlingu.

 

 

 

Życzymy dalszych sportowych sukcesów !

 

herb rybnika      godło 

 

    

   e dziennik

 

         LOGO FB  SZKOŁA

 

         LOGO FB  PRZEDSZKOLE

         

logo bip, kliknij by wejśćlogo stowarzyszenia razem, kliknij by wejść

realizacja: logo wykonawcy tej strony - grafnet


Administrator: SOS-W Rybnik